Chci stavět udírnu

HOJ chci si postavit udírnu přemýšlím ze ji postavim z ytongu,je tato stavba správné rozhodnutí?

Odpovědi
anetadela1

Ytong určitě není vhodný materiál, lepší je šamotová cihla (staví se z nich komíny, krby,…). U ytongu by mohlo docházet k jeho rozpadání, je to napěněný materiál.
Šamotová cihla vychází dráž než ytong, ale životnost je nepoměrně delší.

Milada

Když chcete stavět udírnu, tak určitě uvnitř použijte šamotky, jsou žáruvzdorné a nic jedovatého neuvolňují.