jajeronymo

Chci si zažádat o starobní nebo předčasný odchod do důchodu jak postupovat,kam se obrátit

Mám odpracované= roky v hornictví v kat 1A nezdržuji se v místě trvalé=ho bydliště

Nejlepší odpověď
anonym

Obraťte se na Správu sociálního zabezpečení, důchodové oddělení v místě svého pobytu. Zde Vám poskytnou všechny potřebné informace a sdělí Vám, jaké podklady budete potřebovat pro podání žádosti o předčasný důchod. Úřady jsou v ČR propojeny počítačovým systémem, tak není těžké nahlédnout do databáze kdekoliv a zjistit pro Vás potřebné informace.

Další odpovědi
anonym

Obrátit se na správu sociálního zabezpečení, mít sebou zápočťák