Boy 13

Je lépe k zálohování fotek a videí použít DVD – R, nebo DVD + R?

Po všech uvážení jsem došel k závěru, že si důležité fotografie a videa (z narozenin, dovolených) vypálím a tím i zálohuji, třeba na pět let, poté provedu tento proces znovu na DVD disk. Nastal ale u mě problém s výběrem. Nevim, jestli si koupit DVD – R nebo DVD + R. Můj požadavek je, aby to DVD bylo prostě po vypáleno fotek a videí. možné bezproblémové kdykoli a kolikrát chci přehrát ve všech počítačích i nootbocích. Poraďte prosím, děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

To je naprosto lhostejné. Důležité je mít všechno zálohované minimálně dvakrát a uložené na rozdílných místech.

Další odpovědi
Justin1

Na zálohování bych raději použil externí pevný disk. Některé notebooky (třeba ten můj) DVD mechaniku nemají.

Emefej

Formát + R je novější, zda je i spolehlivější nevím.

aliendrone

OMG – použít DVD (bez ohledu na formát) k ZÁLOHOVÁNÍ? :o :(

Jediná možnost > M-disc nebo DTD. Otázka je, jestli je dokáže tvá mechanika schroupnout (vypálit na ně data). Další věcí je asi tak 10–20× vyšší cena placky. Vyplatí se, pokiud nechceš o svá data přijít. I tak se řiď radou Hlady a zálohuj na vícero způsobů. I sebeodolnější disk se může zlomit (Víš co dokáže 4letý harant?), shořet, ztratit… ;) :D :D

da ny

Mám na flash disku a externím disku. Lze bez problémů prohlížet v NTB
(bez CD mechaniky) a pouštět přes USB v TV.
Diskety, VHS už sotva přehrajete (převést jinam), za pár let bude problém
i s DVD.

Dochy

Našel jsem k tomu jeden zajímavější rozdíl.. Média jako taková mohou být stejně kvalitní i nekvalitní, ale DVD+R prý má trochu schopnější korekci chyb. Ale osobně to potvrzeno nemám, zas tolik jsem toho nevypaloval.

elkon

Ani jedno. A flash disk není určen k zálohování, ale k přenosu dat. Největší jistota je externí disk, nebo NAS. Já používám obojí. Má tam jak filmy, dokumenty, různá videa i fotky. Přehrát to můžu kde chci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Justin – externí vypalovačka se nechá pořídit za pár stovek (asi tak 5)