Peter Kus

Chci si pořídit brýle. Stačí, aby mi změřil dioptrie oční optik, nebo musím k očnímu lékaři?

Nejlepší odpověď
isteron

Ja mám taký poznatok, že pokiaľ sa jedná o ďalekozrakosť ( + ) tak jedine u oftalmológa. Sú aj iné parametre, nielen dioptrie.

Další odpovědi
setapouch

Optik zjistí aktuální potřebu dioptrií, ale tipuju, že vyšetření na možnou vážnější příčinu horšího zraku ti neprovede.

nikeroska

Stačí zajít k optikovi, pokud se mu nebude něco zdát, sám Vás pošle k očnímu lékaři. V našem případě nás paní i objednala k paní doktorce, což je v dnešní době luxus. Očního jen tak nesežente… Ale u optika si za změření dioprií slušně zaplatíte.

mosoj

Pojišťovna na brýle pár korun přispívá. Něco na skla něco na obroučky. Bez poukazu od očního lékaře ale bohužel.

Jinak brýle si můžete poručit sám jaké chcete .

cukrar

Stačí optik, pokud nemáte větší vadu.

Cizecek.M

Jasně, že ano. Optometrista je na to přímo vystudovaný, takže on vám oči změří perfektně. Já třeba chodím už několik let do doktorklain.cz a jsem vždy spokojená, objednávám se online, nikdy nečekám, mají dobrý přístroj na měření zraku. Vždy s pomocí obsluhy vyberu, jak obroučky, tak skla, vše super. Tak dávám tip :)

KaraskovaAl

Ahoj, kam prosím do toho doktorkain chodíš? Co jsem se dívala, mají více poboček… Tak kde jsi byla spokojená? :)

Ninitko

Nejlepší je zajít si změřit zrak k optometristovi, který nejen změří dioptrie, ale i měří zrak na automatickém refraktometru. Našla jsem to na stránkách inoptik.cz a jsou tam i další informace.