Harrys

Chci si pořídit Aymaru pruhovanou,ale nedočetla jsem se jestli může žít v kleci sama nebo jestli potřebuje kamaráda.

Doplňuji:
Děkuji a chci se ještě zeptat jestli neznáte nějakého dobrého chovatele? A jak velká klec pro jednoho? Všude totiž píší jinou velikost..

Nejlepší odpověď
Funna

Pokud mu nahradíš kamaráda a budeš se mu dostatečně věnovat, není problém aby byl sám…

Další odpovědi
jedubaba

Dobrý večer,kamaráda nepotřebuje a je výborný společník.Kupte si ji od chovatele,který je vychováva v bytě , jsou daleko víc přítulnější.Měla jsem jednoho samečka odchovaného v bytě a druhou samičku z voliéry a je to opravdu rozdíl.Výhoda je,že jsou to šplhavci,tak moc daleko nelétají a vždy se někde poblíž „pověsí“.Ještě jedno upozornění – má oproti andulce řidší trus.Kamarád budete Vy.
Doplňuji:
Klec máme jak pro andulky.Aymara je jen o něco málo větší.Nelétá,o­pravdu po té kleci šplhá.Miluje zvonečky a vypuštění z klece si umí hlasitě vynutit.Chovatelku jsem kdysi našla na internetu a sameček už byl z domu zvyklý na běžný domácí provoz a nechal si všechno líbit.Teď mám samičku z voliéry,která sice k nám přiletí,sedí na rameni,žere z ruku,ale nedá na sebe šáhnout.

marci1

Může být i sám, hodně se mu věnujte, mluvte s ním, ale hlavně pravidelně ho pouštějte z klece ven.

Zdroj: http://aymara­.smrczech.eu/?me­nu=chov&contes­t=chov/aymara_pru­hovany