nini0

Chci si koupit počítač v Hong Kongu, kam budu pracovně cestovat. Jak je to s placením cla při dovozu zboží do Evropy?

Doplňuji:
Díky za odpovědi. Právěže se nejedná o notebook, ale o normální počítač. A jak je to se zbožím koupeným v Duty Free na letišti? Tzn. kdybych ten počítač koupila v obchodě na letišti v Hong Kongu?

Odpovědi
anonym

Při dovozu zboží do EU musíš zaplatit clo a DPH – ale pokud takto povezeš jeden notes, nikdo si jej ´nevšimne´.
Doplňuji:
Z tohoto pohledu je jedno, zda pecko koupíš v DutyFree shopu a nebo v normálním obchodě – jde o zboží zakoupené mimo EU a do EU dovážené.
BTW to je koupě v HK natolik výhodná, že se vyplatí individuální dovoz jednoho počítače?

Reezo

Souhlasím s Mowla, jinak více informací viz. zdroj.

Zdroj: http://www.cz-ebay.cz/celnim-rizeni-informace.htm