Dick

chci si koupit nový notebook,na co koukat při koupi

Nejlepší odpověď
Johny_r

Nejdřív si důkladně rozmysli, na co ho chceš nebo potřebuješ. Pokud s ním budeš někam jezdit, jsi na dobré cestě. Pokud ho chceš mít doma na stole, protože mít ntb je dnes prostě in a všichni si je horečně kupují, kup si raději klasické stolní PC. Za stejné peníze získáš vyšší výkon, lepší ergonomii a možnost dalšího vylepšování. To notebook nenabízí.

Pokud tedy skutečně potřebuješ notebook, rozmysli především opět jeho využití.
Pokud ho budeš používat hlavně uvnitř (doma, v kanceláři apod.) a nebudeš ho až tak moc vozit, zvol něco s větší obrazovkou. Může být i těžší a výdrž na baterie nehraje moc roli, protože ho můžeš strčit do zásuvky.
Pokud ho potřebuješ používat na cestách (ve vlaku, v parku, u zákazníků), vyber něco menšího, lehčího a zaměř se na co největší výdrž baterie.

Dál si rozmysli, co na něm budeš dělat. Pokud běžnou kancelářskou práci, nemusíš se příliš zabývat výkonem. Všechny budou dostatečné. Pokud chceš naopak hrát hry, stříhat video atd. zvol něco výkonnějšího, nejlépe se samostatnou grafickou kartou. Je ale třeba si uvědomit, že výkonnější komponenty žerou víc a výdrž bude nižší.

Pár konkrétních doporučení:
Obecně doporučeníhodné jsou procesory Intel core (i3, i5, i7).
Dej si pozor na obrazovku. Lesklá možná hezky vypadá, ale na práci je nepoužitelná. Všechno se v ní odráží. Je dobrá tak na filmy po tmě. Od té radši ruce pryč.
Vyzkoušej si ergonomii kláves – jak se Ti na tom píše.
Co se značek týče, doporučit lze Lenovo (především řady ThinkPad) nebo HP.
Vyhnul bych se hifi značkám jako je Sony a pak lety prověřeným propadákům (Acer, Benq…).

Vždy si zjisti, jak je to se servisem. Zejména, pokud je pro Tebe počítač výrobním prostředkem, potřebuješ mít možnost rychlé opravy nebo zapůjčení během opravy.

Tak držím palce.

Další odpovědi
RQLM

a urcite koukat i na znacku, moznost servisu, atp.
udelejte si nejaky vyber a potom si prectete co nejvice recenzi a hledejte co nejvic nevyhod toho modelu… z osobni zkusenosti doporucuji ntb Hewlett Packard

vlkadam10

na cenu, kvalitu, výkonost, a jak dlouho vydrží baterie. + – váha, těžký netebooky nemám rád.třeba sony vaio menší a levnější verzi.