tiktak

Chci si koupit notebook, který má úhlopříčku 16,4 jelikož mám ještě starý PC, tak mi tato úhlopříčka připadá malá.

Na starém počítači se písmenka zvětšit dají,ale zase to je na úkor třeba obrazu.Písmenek na notebooku jsem se docela lekl neboť v obchodě byly asi nastaveny na minimum a i obrázek byl malý.Notebook podle popisu má dokonce i HD což tomu bych rozuměl třeba u her nebo filmu.No jde asi o zvyk.Myslíte že 16'4 je dostačující?Sa­mozřejmě mají i notebooky s úhlopříčkou 17 ale zase nemají takový výkon,nebo jsou dražší.
Tak jediný problém,který vidím jako laik je malá obrazovka a vše menší.

Nejlepší odpověď
www

Záleží na zvyku. Ale navíc, přece k tomu ntb můžeš připojit monitor!

Další odpovědi
anonym

nebojte se, zvyknete si na něj strašně rychle a NB mají kvalitní obrazovky, nebolí z nich tolik oči ani hlava. win 7 má v programu lupu a tím si cokoliv tokážeš přiblížit :)

jinak, pokud chceš dobrý poměr cena-výkon, tak sem narazil na výborný notebook:

Zdroj: http://www.al­za.cz/lenovo-ideapad-g770-hnedy-d240289.htm

Terryle

Malé to určitě není. Já mám 15,4 a o větší obrazovce jsem nikdy neuvažovala. A to upravuju fotky, a občas si (amatérsky) hraju s grafikou. Občas si zahraju nějakou hru a taky to bohatě stačí. Větší monitor bych neužila. A nezapomeňte na to, že pokud budete počítač přenášet, tak větší se docela pronesou. Ani ten můj není zrovna pírko…

suaeda

Notebooky s uhlopříčkou cca 16' jsou pro zobrazení plně dostačující. 17' notebooky jsou jednak dražší tak jsou hlavně o dost těžší a nejsou moc na časté přenášení.
Co se týče velikosti písmen to lze snadno nastavit pomocí rozlišení.
Osobně časem půjdu do nákupu notebooku jehož součástí bude „dokina“. Tj připojení do základní podčásti, kde lze připojit snadno externí monitor, reproduktory, klávesnice a myš. Je to sice o cca 3 tis. dražší, ale praktické jako stolní počítač a po vyjmutí je to samostatný lehký noťas.