Dick

chci se zetat na názor týkající se penzijního připojištění.

rád bych se zeptal na názory týkající se penzijního připojištění.Prosím at se nevyjadřují lovci a zaměstnanci firem zabývající se touto činností.,Jejich názor je mi jasný.Pro upřesnění jsem muž,50 let mající průměrný vydělěk.Díky za radu,popřípadě doporučení.

Nejlepší odpověď
tom004

Minulý týden jsem si nasmlouval už třetí v pořadí.Vždy na 5 let za 1000,– Kč měsíčně.Pro mne velice dobré spoření + celkem dost navíc,s úrazovým pojištěním.Po­drobnosti a „ústav“ vynechám,aby to nebylo považováno za reklamu.Za sebe doporučuji.

Další odpovědi
ReHu

Penzijko se vyplatí starším. Těm, kteří si mohou po určené době peníze vybrat a těm, kterým nebudou splátky chybět. Při dělším spoření se již spoření moc nevyplácí.
Podle mých propočtů se to vyplácí až v důchodovém věku nebo chvíli před důchodem.
Můj názor, platit cca 200 – 250 Kč. Jsou lepší způsoby, jak peníze zhodnotit.

fablen

Je mi 40, manželovi 45 a o penzijním připojištění vůbec neuvažuji, ani jej nemám. Jsou lepší formy investování případné volné hotovosti na lepší úročení a jistotu. V mém okolí jsem se již setkala s případem, kdy lidé nemohli celoživotní peníze z fondu dostat (byli to rodiče kolegyně z práce a navíc byli oba u stejného fondu).