AnonymCZSK

Je trestné nosit masku Anonymous?

chci se zeptat zda je trestné nosit masku Anonymous

Nejlepší odpověď
anonym

Není to trestné ale do banky ani na letiště bych si ji jen tak nebral :) Ani bych se nedivili kdyby někoho se zahalenou tváří považovala ochranka libovolného subjektu za potenciální nebezpečí a kdyby se v otevřeném prostoru, kde se pohybuje řada potenciální oběti teroristických útoků o vás zajímala policie … trestné to ale není. Nanejvýš se tím můžete dopustit nějakého porušení místních předpisů o užívání budovy, veřejného prostranství či dopravního prostředku, pokud tam mají zahalování tváře vyloženě zakázáno 🙂 a v takovém případě vás mohou z přepravy či pozemku vykázat.

Další odpovědi
aliendrone

Ano, je to protizákonné (nwm jaký je postih). Například pokud demonstrujete se zahalenou tváří, znemožňujete „orgánům“ svoji identifikaci, aby si to později s vámi „mohly vyřídit“. Tak proto. :) >>> Zákon č. 84/1990 Sb., § 7 odstavec 4

To máš stejné jako se „svobodou slova“, která „za totáče nebyla“, protože jsme nesměli svobodně mluvit o tom, co nám bylo zákonem zakázáno. Dnes jsme se dem(ent)tokraticky posunuli „směrem ke svobodě“, protože nyní už můžeme říkat vše, vyjma toho, co je nám zákonem zakázáno. :D :D :D :D :D :D

Havlistická prasátka s Chátrou 77 a blbečkové s vygumovaným mozkem chrochtají blahem nad takovým „pokrokem“! ;) :D