Ryboun

Nevíte, proč auto, když zastaví, tak jakoby zabliká?

Chci se zeptat, proč když auto zastaví a řidič zavře dveře, tak jakoby zablýká? Myslím na tom předku,na těch palubních deskách co svítí. Když zastaví a světlo na těch palubních deskách jen blikne

Původní dotaz
Chci se zeptat, proč auto když zastaví, tak jakoby zablýká …

Odpovědi
Tw!st

Je to signál, že správně zavřel/zamčel dveře (u každého auta to může být jinak) aby řidiči zbytečně nemuseli ztrácet čas zkoušením, zda je auto zamknuto

Arne1

Sorry, ale pojem „zablýká“ mi opravdu nic neříká.
Nemáš náhodou na mysli odpověď auta na zamčení přes dálkové ovládání ?

Dochy

Nevím o autě, kterému by blikala palubní deska. Zpravidla probliknou blinkry když auto zamkneš či odemkneš dálkovým ovladačem. Pak při zamčeném autě některým bliká červená kontrolka, která někdy znamená a jindy má jen předstírat, že je auto nějak zabezpečeno…

gecco

Nechceš si ten dotaz ještě rozmyslet a celý přeformulovat???
Já jsem, přiznám se, vůbec nepochopil, co máš na mysli…
😁

  1. proč řidič zavírá dveře, až když auto zastaví???
  2. ty máš v autě víc palubních desek???
  3. jaké světlo bliká („blýká“??)