Ivetabed

Nevíte, jestli kojenecké mléko pro kojence patří do jeho pitného režimu?

Chci se zeptat. Slyšela jsem, že je to na hlad.

Nejlepší odpověď
annas

""Pitný režim u dětí na umělém kojeneckém mléce

Miminko by mělo vypít denně asi 150 ml tekutin na kg hmotnosti, a to ať již je kojené, nebo je na umělé výživě. U kojených dětí se vypité množství nesleduje a miminka by měla být k prsu přikládána tak často, jaké jsou jejich potřeby. U dětí krmených náhradním mlékem se doporučuje dávkování podle věku a váhy dítěte.

Další tekutiny začínáme dítěti obvykle podávat v období prvních příkrmů, což je nejpozději od 6. měsíce věku. Příkrmy se přidávají k mateřskému nebo kojeneckému mléku, takže další tekutiny nejsou zapotřebí. Po dosažení plné dávky příkrmu můžete dítěti nabídnout k pití kojeneckou vodu nebo speciální dětské čaje. V roce věku, kdy se jídelníček dítěte již podobá jídelníčku dospělých, by mělo dítě vypít alespoň 1 litr tekutin denně, včetně mléka.

Až do roku věku by měla být podstatná část denní dávky tekutin pokryta kojeneckým nebo mateřským mlékem

https://kenda­mil.cz/pitny-rezim-u-deti-na-umelem-kojenecke m-mlece/

Další odpovědi
Dochy

kojenecké mléko pro kojence je na všechno… Malé děcko nic jiného nepije ani nejí. Říká se že pokud dítě potřebuje víc pít, pije častěji v menších dávkách, tvoří se řidší mléko (částečně „naskladněné“). Pokud má hlad saje déle a začne se tvořit hustší.

Plně kojené (mladší) díte nic dalšího nepotřebuje.