Avatar uživatele
anonym

Chci se zeptat na ucinky

Aloe Vera.Dost se o ni pise jak je uzasna.At kosmetika ci napoje atd.Mate zkusenost,ze je ucinna?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5059 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak já jí piji,ale ne moc často,jelikož není zrovna nejlevnější,jestli má nějaké účinky to jsem nevypozorovala,ale moc mi chutná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Já používám čerstvé listy, vlastně gel, který je v nich. Pomáhá mně při drobných úrazech popálením, odřením, říznutím, při natažení svalů apod. Podmínkou je okamžité použití. Důležité u popálenin, než dojde k odumření tkáně.
Zkoušela jsem pít čistou šťávu s gelem (gelový džus), ale nějak mně šťáva „nesedla“ vzhledem k bylinám, které jinak používám.
Mému sousedovi doporučil lékař pít čistý džus na posílení imunity (1 kávovou lžičku 3× denně) – má jen jednu ledvinu, druhou mu lékaři odstranili (zhoubný nádor). Cítí se dobře.

Občas jsem vyzkoušela krém, mýdlo, ale nepravidleně, takže účinky se zřejmě neprojevily.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Účinky samotné aloe jsou nejvíce zřetelné např.při oděrce nebo malém říznutí třeba v kuchyni. Stačí odříznouit kousek lístku a šťávou potírat ranku, velmi rychle se pak hojí. Záleží ale také na tom, kde rostlinu koupíte a je také více druhů. Léčivé jsou všechny, některé více, jiné méně.
V kosmetice či nápojích účinky nejsou zřetelné na 1.pohled, ale věřte, že jsou. Jinak by je nepoužívali téměř všichni výrobci. Otázka je, jaké množství např.v pleťovém krému použijí, aby účinek byl a ne se pouze psalo na etiketě velkým písmem, že obsahuje al.vera.
Já tento nápoj popijím více méně na chuť, je vcelku sladký. Ale např. po vydařené akci, když mi žaludek moc nebere a nemám na jídlo chuť, v průběhu dne vypiju i 1,5 litru. Zasytí mě a srovnávám se. Nedoporučuji, jen píšu mé zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ach jo,zas mi dosli bodiky.

před 5059 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek