RaduškaM

Chci se zeptat mám potravinářský průkaz, mám jej ještě potvrzovat na hygieně?

Odpovědi
mosoj

Určitě je omezená platnost vázáná na opakované lékařské prohlídky.
Doplňuji:
Pěkná kokotina ta neomezená platnost !!!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-lhuta-platnosti-potravinarskeho-prukazu

anonym

Pokud se jedná o zdravotní průkaz pracovníka pracujícího v potravinářství, tak ten už se nikde dále nepotvrzuje (jeho vystavení je zcela v kompetenci závodního nebo ošetřujícího lékaře a ten nese odpovědnost za jeho vydání) . Už sama skutečnost, že nositel tento průkaz vlastní, je dokladem toho, že může v potravinářství pracovat a že není rizikovým faktorem ani při výrobě, natož při prodeji potravinářského zboží.
Hygiena se stará o čistotu provozu, správné technologické postupy, dodržování hygienických zásad pracovníky, nezávadnost provozu z hlediska bezpečnosti atd.

Drap

Neni třeba. V současné době nebývají potravinářské průkazy časově omezeny.