aramah

Chci se zeptat, když máte novou tv a nejdou naladit všechny programy na staré tv to šlo…

Jde jen 1,2,cool zoom love ale ty ostatní nee…
Je možné mi poradit na dálku?
LED LCD TV to je psáno na krabici,značka je LG
Manžel poletuje po světě, ostatně jako vždy syn na dovolené a tak prosíííím o radu děkuji

Anténu mám síťovku nevím zda to má vliv ještě jednou děkuji…

Nejlepší odpověď
Mapel

Pokud předcházející televize vše naladila, tak to není v anténě. Anténa je jen kus drátu s určitou směrovostí a ziskem a je jí jedno jaký signál přijímá (zjednodušeně řečeno). Přikláním se k tomu co napsala Funna. Tam bude zakopaný pes.

Další odpovědi
Funna

co to je na staré?…na té, co nepřijímala HD?..podle toho, co píšeš, to vypadá, že jsi naladila jen HD programy…takže je potřeba přepnout na „normální“ digitální signál…každá televize je jiná…takže začni studovat manuál…jak na to, tam někde bude…

zjentek

už jsem se s tím párkrát setkal, že digitální tuner při automatickém ladění nenajde nic a při jiném pokusu zase najde všechno, vím, že se to stává „podle hodin“, nikdo mi ještě nevysvětlil proč.
Taky si představím, že je tam anténa z dob analogu, že jsi měla „hlubokou“ tv a settopbox, no a při výměně tv s dig.tunerem se ukazuje, že anténa je nastavena zle, nebo je vůbec nevyhovující, to už jsem také zažil a také párkrát a také nevím proč, ale jsou to poznatky ,)
Doplňuji:
..jako že je ta síťová anténa nastavena tak, že ti teď nemůže zachytit všechny ty dig.multiplexy tak, jak jsou u vás rozmístěny, to je taky varianta ,)

aramah

Funna manuál jsem samozřejmě četla,je nedostačující i kyž v 16cti jazycích.
Jsou tam instrukce o ovladači a jak upevnit tv,
toť vše.
Děkuji tobě a zjentekovi

Funna

ok…tak moje zkušenost…máme taky LED LCD od LG…ale máme kabelovku od UPC, ale bez settoboxu..takže vlastně chytím jen to, co se vysílá i veřejně vzduchem…po naladění jsem zjistila, že programy se „rozškatulkovali“ do různých skupin, tj. na HD, klasický digitál a ještěš jakousi skupinu, co nemá názvy stanic, ale jen čísla…takže jsem ty „škatulky“ musela spojit do jedné, jinak se nezobrazovali…a tohle všechno se nastavuje ovladačem…nejsem doma, nepamatuju si přesně tlačítka…ale myslím, že je to Qmenu…prostě musíš zkoušet všechny funkce, projet si celé menu, a použít všechna tlačítka které jsou na dálkáči (samozřejmě ta jasná, jako teletext a pod. můžeš vypustit.-)…víc ti takhle bohužel neporadím…vím, že to šlo zjistit intuitivně…ale chápu, že ne každý je technice nakloněn…

zjentek

jen upozorním, že pokud v tom manuálu není, jak naladit digitální vysílání, tak je to falsum někde z číny, je mi líto ,)

aramah

Ono jde spíš o mě nejsem schopna se v tom orientovat rozhodně to nemá s Čínou co společnýho 🙂
V obchodě mi řek že po zapnutí mi to samo ukáže krok za krokem to ano ,ale po zjištění že tam nemám všechny programy se nemůžu spíš neumím dostat na původní nastavení.Také je mi divné že tam je DTV1 nebo 2 atak dál místo jen tv1 holt musím počkat na manžela.Šmejdy opravdu nekupuji :))

zjentek

je fakt, jak píše funna, že je dobré na tv při ladění nastavit: hledat pouze digitální signál či vysílání ,)