ana1

chci se zeptat kdy je potřeba se přihlasit na úřadu práce po skončení MD musí se hned po dni narození dítěte? jak to je

chci se zeptat kdy se musí přihlašovat na uřad práce po skončení mateřské ? v ten měsíc narození dítěte nebo až další , jak to je ?
Doplňuji:
bylo mi ale řečeno od jedné z úřednic že se celý měsíc přihlasit nemusím když se tedy dítě narodilo .22.2. tak že se celý měsíc přihlasit nemusím až 1.3.

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud vám skončí Mateřská např:22.1.2011 tak 23.1.2011 se běžte nahlásit na úřad práce.
Doplňuji:
Ano i takto to může být podle zákona se musíte nahlásit na ÚP, nahlásit se na vaši Zdravotní pojištovně že už nejste na mateřské do 8 pracovních dní.Já jsem se tehdy nahlásila na ÚP hned na druhý den po skončení Mateřské