TOMASS

chci se zeptat jestli se vstahuje amnestie

sestra je ve vykonu trestu na 21měsícu za kradeže pustí ju ma kradeže za 5000kč a sedí po prve

Odpovědi
jancu

určitě ano

standa

Hmm, to není tak jisté…, protože z otázky nejsou zřejmé souvislosti, které byly soudem posuzovány.

Pokud je v rozsudku uveden POUZE § 247, odstavec 1, písmeno e), tak pak ano, tento trestný čin ´opakované krádeže´ bude zrušen.

Pokud jsou v rozsudku i (laicky řečeno) jiná písmena § 247, tak to už není tak jednoznačné…