holčička

Chci se zeptat jak píšete nad písmenama háčky?

Já to dělám tak:shift,háček a písmeno a vždy je to velké.

Nejlepší odpověď
anonym

potom háčku musíte „Shift“ pustit a potom teprve napsat písmeno.

Další odpovědi
Miroslavst

no nad písmenky ě š č ř ž ý á í é háček nepíšu, protože tam je, ale pokud chci napsat d z háčkem, tak stisknu shift dám háček a pustím pak napíšu d a je tam ď

Radius

Já když potřebuju do nějakého textu bez diakritiky (tedy bez hacku a carek) doplnit tyto znaky používám výbornou stránku s názvem:

ohakovani

Ta doplní diakritiku do českého textu ihned, stačí tam přes schránku (Ctrl + C a potom Ctrl + V) nakopírovat text bez háčků a čárek a pak kliknout dole na Odeslat a chybějící diakritika se ihned doplní. Pak se to ještě zkontroluje a zase označí a opět přes schránku nakopíruje zpět. Je to mnohem rychlejší, než doplňovat diakritiku ručně.
Stačí si zapamatovat slovo: ohakovani.