Avatar uživatele
Kelt

Chci se zbavit nepotřebných souborů na PC? Které mohu odstranit bez problémů?

Chtěl bych odstranit nějaké soubory z PC, abych měl více místa a případně si počítač vyčistil, zrychlil atd. Kromě souborů, které jsem si stáhnul a mám pro vlastní potřebu, objevil jsem soubory v jiných adresářích. Většinou se jedná o programy s příponou exe a pod. Například souborů s označením exe mám přes 1300 a to se jená o shodné soubory, tedy každý z těchto souboru se vyskytuje nejméně 2×. Mohu některé z těchto shodných souborů odstranit? Získám tak více místa? Urychlím si činnost PC? Většina takto shodných souborů se nachází ve dvou různých adresářích , ale jsou i případy, že tentýž soubor se nachází ve více než 5 adresářích. Mohu některé smazat? A které, ty nejstarší nebo nejnovější? Například souborů typu spuninst.exe mi vyhlednávač našel asi 300, stejně jako update.exe. Všechny tyto soubory se nacházejí v adresáři Windows v dalších adresářích, které jsou označeny na složce adresář červeným vykřičníkem. Mohu některé tyto soubory, adresáře odstranit? Dále jsem našel přes 700 shodných souborů s označením reg000 a pořadovým číslem. Tyto soubory se také nacházejí v různých adresářích. Mohu je bez problémů odstranit? Mohl bych takto popisovat situaci dále, ale nyní k otázce. Mohu si odstranit shodné soubory funkcí Delete? Nebo jaký způsob odstranění souborů a adresářů bude nejlepší, nejjistější? Kromě toho, že získám více místa na disku, bude to mít nějaký další efekt? Mají tyto soubory nějaký jiný význam. Děkuji předem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, briketka10 před 3739 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud budeš soubory vybírat ´namátkou´ (tedy bez znalosti, o jaký soubor/program jde přesně) a k odmazání použiješ „Delete“, budeš na nejlepší cestě k reinstalaci Windows…
😉
Na takto položený dotaz nelze rozumně odpovědět.
Stáhni a nainstaluj si Ccleaner (třeba odsud – http://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ), ponech jej v základním nastevení a spusť Čištění – tím promažeš tempy (atd.), nějaké místo se tím uvolní (kolik nelze ´z venku´ říct). Pokud budeš něco i odinstalovávat, stáhni si RevoUninstaller (např. odsud – http://www.re­vouninstaller­.com/start_fre­eware_download­.html ) a k odinstalaci použij tento program – ale odinstalovávej jen to, o čem víš, co je…
___
No – každopádně – před ´hraním´ si s diskem si zazálohuj data, na nichž ti záleží.
A – příznám se, že v tvém případě (s otázkou danou tak, jak jsi ji položil) bych udělal kompletní reinstal Win…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Do tohoto raději nesahej a nechej čištění jen na základním nastavení CCleaneru, mohl bys udělat více škody než užitku.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud smažeš a odinstaluješ všechny nepotřebné soubory, poté projedeš CCleanerem a nakonec provedeš pomocí Defraggleru (zdarma v češtině) nebo i prostou defragmentaci, kterou umí sám systém – výsledným efektem bude nejen uvolnění místa na disku ale i zrychlení počítače.

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Jistější bude využít služeb nějakého specializovaného prgramu. Dá se jich najít spousta, podívej se např. na Slunečnici, něco tam najdeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Front

Osobně bych udělal format c a potom celou čistou instalaci OS a dalšího softtware.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Stačí dát Start, napsat „vyčištění disku“, vybrat disk C a nechat program pracovat. Nebo si stáhni CCleaner.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petr70CZ

Soubory ve složce Windows určitě nemaž! Určitě nevíš (podle dotazu), který soubor je zbyečný (moc jich určitě nebude) a který ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ladič pian

To vypadá, že máš na disku víc operačních systémů při zachování stávajícího OS . Zřejmě to vzniklo kvůli přeinstalaci ? Na tuto práci CCleaner bude krátký, páč nikdy nevymaže co nemá.

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek