ruzenka1992

Chci se soudit s majitelem bytu, ale nemohu najít předávací protokol. Je ho majitel povinen předložit?

Je majitel povinen predavaci protokol u soudu předložit, když já jsem jej ztratila? Bojím se, že jakmile zjisti, že ho nemám, tak si tam připíše další škody, které jsem nezavinila a které on si dodatečně po předání bytu a protokolu vymyslel. V pondělí ho bude kontaktovat moje právní zástupkyně a ještě jsem jí to neřekla, protože jsem to bohužel zjistila až dnes.

Odpovědi
plebs

Mám dojem, že v případě sporu zaplatíte právníka, soud a i protistrany právníka, váš advokát nemá žádný doklad o který by se opřel

ivzez

Růženko, ten předávací protokol byste měla najít.
Bez něj nic neprokážete a – jak sama uvádíte – majitel
si může protokol „vhodně“ upravit.

Pokud bych jej nenašla, nedovolávala bych se jej.

Drap

To záleží pouze na soudu, co bude požadovat.