leknnina

Chci pronajímat byt krátkodobě (jako ubytovna). Jaké povolení k tomu potřebuji? Musím žádat i město o povolení?

Odpovědi
Hlada

Žádné povolení k tomu není potřeba. Není ani předepsaná žádná forma účetnictví. Daňově se příjmy zahrnují pod § 9, k DP se vyplní příloha č.2. Protože § 9 umožňuje odečíst výdaje, je vhodné vést jakoukoli formou přehled o příjmech a výdajích. Také je dobré se na městu informovat, zda se v místě neplatí poplatek za přechodné ubytování.