Chci prodávat v okýnku občerstvení- hot dogy, párky v rohlíku, kávu, cigarety… Jaké musí splňovat provozovna kritéria?

Z prázdné místnosti bez přívodu vody, chci udělat provozovnu hladového okýnka. V nabídkce bude pouze ohřívané občerstvení jako párky, vařená kukuřice a káva. K tomu jako doplněk cigarety atd. Potřebuji k tomu nějaké zvláštní opatření, či povolení?

Nejlepší odpověď
jmhad

Má zkušenost z podobného případu říká,že je nejlepší se svým záměrem dojít na příslušnou /okresní/ hygienickou stanici a tam zjistit jejich podmínky,které jsou rozhodující.Ona existuje sice jedna vyhláška,ale tu si každý okres vykládá po své.Co je dovoleno v Praze a okolí,to přivádí v některých okresech hygienu do nepříčetnosti.Já také udělal tu chybu,že jsem se nešel poradit.Jeden den jsem bufet v dobré víře správnosti dodržení vyhlášky otevřel a druhý den mi to uražená hygiena na malichernostech zavřela.Takže papíry s nápadem a jít se poklonit

Další odpovědi
Michal Kole

Nějaké „základní“ záchytné body si přečtěte v článku na serveru podnikatel.cz http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/stanek-s-obcerstvenim-druhy-zivnosti-hygiena/

arygnoc

bez vody to určitě nepůjde (co se týče potravin, nepovolí to hygiena).
na trafiku by ty prostory mohli stačit.

Michálek1245

Voda je v tomhle stěžejní. A pak nakoupit hygienické potřeby a tak trochu doufat. Ono co si budeme povídat. Je to náročné, ten gastro byznys. Hladové okno sice zní vždycky jako fajn nápad, ale na tu byrokracii a administrativu kolem toho si hospody běžně najímají člověka zvenčí. Takže buď chcete vařit, nebo budete hrotit papíry.