xmax

Chci pracovat jako kuchař na ŽL, jak mám fakturovat takovou práci?

Odpovědi
Hlada

To není legálně možné.
Činnost na úrovni zaměstnání je zakázané vykonávat jako OSVČ. Můžeš pracovat na HPP, DPP, DPČ, ve kterých odměnu vyplácí zaměstnavatel nebo můžeš být OSVČ, který si odměnu účtuje jako výdaj na osobní spotřebu. Ani v jednom případě se nevystavuje faktura. Ta by přicházela v úvahu u jednorázových akcí, kdyby si někdo pozval na práci kuchaře.

dubraro

Tak jak si domluvíš se zákazníkem. Podle hodin, podle počtu připravených jídel, procentuální přirážkou k ceně surovin… Jinak viz omezení, které popisuje Hlada.