lopivan

chci nahrát LP z grama do PC třeba jako mp3. Jak na to?

Odpovědi
Dochy

Buď si koupíš gramofon s převodníkem, nebo signál z gramofonu píchneš do zvukovky a nahraješ.
Pokud to budeš dělat po svým, máš větší šanci ten zvuk posr… na druhou stranu si s tím můžeš vyhrát (pokud to vybavení nebude úplnej šmejd) a zkoušet různé možnosti dokud nebudeš mít slušnej výsledek…

lopivan

Děkuji za odpověď! Ovšem nahrávka z gramofonu do PC na jeho hard disk jste mi neporadil. Netuším, čemu říkáte „zvukovka“?

Dochy

zvuková karta… Má každé současné PC, většina už integrovanou na základní desce. Výstup z gramofonu (line-out) do vstupu zvukovky (Line-In) a pak použít libovolný program pro záznam zvuku. Obvykle bývá i v základní výbavě MS Windows. Pro více možností doporučuji nějaký specializovaný SW, profláklý je audacity (ale nemám s ním zkušenost). Existují specializované aplikace, které mají ambice odstraňovat typické ruchy z gramofonu, ale myslím, že audacity má odpovídající filtry také. Bacha, každý filtr znamená i možnost zanesení dalších chyb.