TEREZA.B

Chci fotografovat s velmi krátkým zábleskem (1/4000 a kratší), ale nechci kupovat drahý blesk.

Stačí mi externí s ručním odpalem. Jedná se o fotografování vody na delší čas ve tmě, kde bych mohla udělat např. při času 10 sec. více odpalů. Existuje něco do 1000 korun?

Odpovědi
lukas.zmizik

no nevím… záblesk 1/4000 tak aby to mělo nějaký výkon, to snad ani neexistuje… já mám blesk k canonu speedlite 580ex a ten je synchronizován se zrcadlovkou na 1/250 …kratší synchronizace se snad ani nedělá (pro normální fototechniku). To co ty potřebuješ aby blesk uměl je funkce stroboskop, nikoli záblesk 1/4000s. Můj blesk to umí ale stojí kolem jedenácti tisíc. Třeba nižší model od canonu, konkrétně 430ex to neumí a přitom stojí polovinu… Tak jediné, co mě napadá je půjčit si onen blesk za tu tisícovku z nějaké půjčovny…

mosoj

Musíš si půjčit externí blesk který umí výc záblewsků za sebou ( stroboskop).
problém není v délce záblesku ale v tom aby se blesk stqačil dostatečně mezi zábleskqama nabít. To umí jenom některé externí blesky.
Dáler je třeba aby tvůj foťák měl uplný manuál pro nastavení xpozice.
viz : http://www.di­gimanie.cz/ar­t_doc-191DE428F6103­2A4C12575AD006E6990­.html
Doplňuji:
Vážně jsem nic nepil .