Niikii

Chci být advokátkou

Dobrý den,moc bych chtěla být do budoucna advokátkou.jelikož mě už brzy čeká výběr střední školy,musím se zamyslet,na jakou střední školu vlastně půjdu.Na internetu jsem se toho moc nedočetla.Samoz­dřejmě že bych po střední škole šla na vysokou zaměřenou na advokáta,ale teď musím nejdříve vybrat střední.nevíte o nějaké zaměřenou na advokátku? na gymnázium se mi moc nechce,myslím,že to není škola pro mě a stát se může cokoli,proto bych radši měla nějakou stední.Pokud víte,prosím odpovězte děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pokud si pevně rozhodnutá a víš stopro, že chceš v budoucnu právničit, tak z gymplu budeš mít nejlepší startovní pozici – ze všeho budeš vědět hodně, to ti žádná jiná škola nedá (ze zkušeností můžu srovnávat). Ale je pravda, že pokud by ses pak rozhodla pro něco jiného, tak ti může být gympl k ničemu. Na druhou stranu, nikde není psáno, že třeba z hotelovky, obchodky nebo průmky nemůžeš na právnickou, jen se pak budeš muset více učit (taky záleží jak dobře se učíš). Náhodou ti závidím, že už teď víš, čím bys chtěla být a to je fajn. Já to nevěděla ani po výšce:-)

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že bys měla jít na gympl a pak na práva.