Jakub Mudra

Chci bydlet s tátou,ale nechci zranit mamku až jí t budu řikat,dokážete mi poradit?

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Tohle nejsou Tvé starosti, Tvoji rodiče jsou dospělí a rozhodně počítali s problémy, když se rozcházeli. I když si teď myslíš, že by tvoje maminka zůstala osamělá a byla by smutná, když s ní nebudeš bydlet, tak si uvědom, že je to svéprávná žena a rozhodně se s tím vyrovná. Pokud Ti dali na vybranou, jistě budou Tvé rozhodnutí respektovat. Neboj se toho a řekni jí to na rovinu a když by to nechtěla přijmout, řekni, že ji budeš každý druhý den navštěvovat a ono se to časem nějak srovná.

Další odpovědi
marci1

Jakube, zkus zavolat nejdříve na Linku důvěry pro děti a poradit se s odborníky. Jsi si také jist, že táta s tím bude souhlasit ? Záleží také na tom, jestli by maminka zůstala sama, zda má táta druhou rodinu, děti apod. Pro tuhle otázku jsi nám sdělil jen velmi málo indicií.

bolak

V takovým případě nejde nezranit, ale jestli jste dva sourozenci, třeba se sestrou, tak jí to můžeš nadnýst tak že chceš aby táta nebyl sám, a že je lepší když k němu půjdeš ty než ségra.

Hlavně si nejdřív zjisti, jestli vůbec chce aby s ním bydlel, abys mámě náhodou neoznámil že chceš bejt s tátou, a táta se mezitím za vašima zády nedomluvil s mámou, že oba budete bydlet s sní a tvoje máma by pak každej den musela žít s tím, žes s ní nechtěl být..

zjentek

jestli mamku zraníš, znamená to, že za ten špatný vztah ani tak nemůže. Mnohem tragičtější následky to pro vás všechny bude mít, když ji tím naštveš. Tohle ti taky může pomoci trochu chápat, kdo za ten nefunkční vztah může. A podle toho se pak berou ty ohledy.