Avatar uživatele
marci1

Chcete vědět, jak inteligentní je váš pes (rasa)?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ve­da/2023838-jaky-druh-psa-je-nejinteligentnejsi-vedci-sestavili-tabulku-141-plemen
.-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy, zzzzz, zjentek, gecco, Lukas H. 72 před 2644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Inteligence mu nechybí, je to moc chytrej pejsek.
Například:
Můj dogáč poslouchá jak hodinky, když řeknu stůj, tak neuběhne ani sto metrů a začne brzdit. 🙂
Na příkaz nesmíš, dotrhá to, co trhá, a přestane.
Stačí říct zůstaň – tady to musím ještě cvičit, docela mi trvá, než ho najdu 🙂

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Žádnou tabulku nepotřebuju. Náš pes se tváří jako blbeček, ale vždy dosáhne svého. Je velmi inteligentní a má nás dobře vycvičené.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jé, to jsem ani nevěděl, že mám doma nadprůměrnou pracovní fenečku. Ona se doteď učila povely úplně sama, nikdo ji neučil aportek s mističkou, vždy až k noze, položit a sed! Nebo utři nožičky, místečko- takový věci dělá úplně sama a kde chce a odmalinka. Natrénovali jsme jen mrtvolku a nějaký agilitky, bravůrně, levou zadní. Tak taky děkujem za link ;)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

K čemu to je dobrý mám Lišku 1+45… co to vypovídá?

Chytrá je a umí na stromy vylízt. Nesnáší kočky, veverky, fretky a ty malý králíčci na doma. Potkani se ji vozí po hřbetě v klidu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… blbost, nej je pouliční směs, ta má od všeho všechno, a hlavně se nemusí učit nějaký nový přiblblý příkazy, mají totiž vlastní rozum, ale jelikož by všude vyhrála, museli organizátoři na těchto soutěžích zavést rodokmeny a podobně … já bych vám o téhle diskriminaci mohl dlouze povídat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Takovéto výzkumy nemají žádnou váhu, považuji to za nesmysly. A moje oblíbené plemrno tam vůbec neni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Tabuľka je zaujímavá, ale ako každá takáto štatistika, zaoberá sa len cielenými skupinami. Podobne ako mnohí iní štatistici „človeka“ zabúdajú na tých, ktorých je najviac, na „plebs“ – obyčajných ľudí, v tomto prípade na bežných psov bez rodokmeňov. A tieto zaznávané kategórie majú rovnako ako „aristrokrati s rodokmeňom“ aj nadpriemerne inteligentných jedincov, aj priemerných, aj tých obyčajných a aj tých s IQ na úrovni dažďovky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

I bez průzkumu – všechna zvířata jsou inteligentní. Ale údaje jsou to zajímavé. Když mi náš malý psík kouká při jídle do hub. (úst), jenom mu řeknu „nekoukej a běž na chodbu“ a on se sebere a „bez řečí“ jde. 🙂 Když se tento s druhým „kočkují“, řeknu „kluci nechte toho, seberte se a vypadněte“ a oni opět, opět „bez řečí“, odběhnou pryč. Jenom si někdy říkám, kdy mně pošlou do .. pryč. Ještě že neumí mluvit. Asi by jim to dlouho netrvalo. 🙂

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Náš pes bezpečně ovládá cvik „odložení psa“. Problém je jen v tom, že se odloží tehdy,když to sám uzná za vhodné, ne když mu to nařídíme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Teda to je zmatený seznam plemen. Kdo se trochu v kynologii vyzná, nemůže si toho nevšimnout. Zmatky např. u plemene knírač a belgický ovčák. Jako by to sestavoval někdo, kdo se v psích plemenech vůbec nevyzna. A třeba vandéeský basket je tam dvakrát, pokaždé na jiném místě, toho si všimne každý, kdo umí číst.

před 2644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Smlouvyzdarm

Vím to i bez tabulek. Ten náš je úplný debil..... ale je náš. Nebo že by platilo jaký pán … Pokud ano, tak snad až zas tak hlopý není a bude spíše svéhlavý a občas hluchý nebose tak alespoň tváří. Jinak si to nedovedu vysvětlit 🙂

před 2644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Hlavně, že ho máte rádi. 🙂

před 2644 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek