Chceme koupit 1/3 domu s bytem, ve kterém bydlí teta a bude tam mít právo na dožití. Jak to ovlivní cenu nemovitosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Je otázka, zda cena navržená nynějším majitelem už zahrnuje slevu za toto věcné břemeno nebo nikoliv. Bylo by dobré probrat hodnotu nemovitosti se znalcem, nebo alespoň s nějakým realitním makléřem, který má zkušenosti s obdobnými realitami ve Vašem regionu. Jinak záleží samozřejmě na Vás a Vaší šikovnosti. Otázka každopádně ale také může být postavena tak, zda Vám při tlačení ceny dolů musí prodejce vyjít vstříc, nebo také proč chcete kupovat realitu s takovým věcným břemenem.
Zkuste se zeptat přímo majitele.