chcem sa opytat ak maju moji rodicia dlzoby ak by nahodov doslo k smrti aja by som nechcela nic platit,co mam urobit?

Nejlepší odpověď
panenka

Dědictví je souhrn majetku i dluhů a na dědice přechází vždy společně. Dle § 470 občanského zákoníku dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy, které na něj přešly zůstavitelovou­ smrtí.

Nejjednodušším řešením, jak se vyhnout dluhům (ale i dědění majetku) je možnost odmítnutí dědictví, které může v dědickém řízení před notářem učinit každý dědic.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/dedictvi/167-dedeni-dluhu-placeni-dluhu-zesnuleho-ktere-jsou-vyssi-nez-dedictvi.html

Další odpovědi
hanulka11

Dědictví je souhrn majetku i dluhů a na dědice přechází vždy společně. Dle § 470 občanského zákoníku dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady
spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy, které na něj přešly zůstavitelovou­ smrtí.

Nejjednodušším řešením
, jak se vyhnout dluhům (ale i dědění majetku) je možnost odmítnutí dědictví, které může v dědickém řízení před notářem učinit každý dědic.
Doplňuji:
panenko byly jsme stejně rychlé

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/dedictvi/167-dedeni-dluhu-placeni-dluhu-zesnuleho-ktere-jsou-vyssi-nez-dedictvi.html