autacek

Chce USA opět šířit demokracii bez pozvání, mečem? Tentokrát ve Venezuele?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/501010-stahnete-sve-vojaky-z-venezuely-vyzvali-americane-rusko.html

Nejlepší odpověď
anonym

demokracii stejně jako právo a spravedlnost má zřejmě proti bezpráví a diktatuře opravdu smysl snažit se prosazovat i bez pozvání. Je to jako byste se ptal: „to už policie chce v drogovém doupěti zase šířit právo a spravedlnost bez pozvání ?“

Další odpovědi
Palpatine

Nechápu proč ta otázka má vyznít tak proti americky. Rusko rozhodně není žádné svaté a stávající vláda ve Venezuele vede zemi jen do krachu.

ivzez

Je to možné.

K odpovědi Palpatine: Nikdo netvrdí, že je Rusko svaté.
Ale na rozdíl od USA je do Venezuely asi někdo pozval.

Kryšpín

Nechce šířit demokracii, dovede být také humanitární, na př. Pentagon uvolní asi 22 miliard na stavbu ochranné 100 km dlouhé zdi mezi USA a Mexikem. Tolik televize CNN.

ElonMusk

A prezident Venezuely Američany snad nepozval? Stačí si otevřít internet… v posledních dnech objíždí sousední státy, manželka jede do Bílého domu…

dudu

Je logické, že přítomnost rusáků na Americkém kontinentě se USA nelíbí. Stačilo když se v šedesátých létech snažili uchytit na Kubě a málem z toho byla třetí Světová válka. Znáš přece pohádku o jezinkách.

autacek

@dudu jen jestli tam náhodou nesmrdí ropa, na tu mají USA čich. Třeba taková Severní Korea, tam je v podstatě 70 let ticho po pěšině.

autacek

To je neuvěřitelné, kolik lidí je schopno obhajovat tento bezprecedentní zásah do svébytnosti a svrchovanosti stá­tu.

Jak můžete porovnávat zásah policie "Je to jako byste se ptal: "to už policie chce v drogovém doupěti zase šířit právo a spravedlnost bez pozvání ?""

Přece naše policie nemůže jen tak bez jakéhokoli mandátu zasahovat v USA, či Rusku, případně tam ČR vyslat své vojenské jednotky ve zbrani, jen proto, že se nám něco nelíbí, nebo ještě lépe, že se nám nelíbí, že se kamarádí s někým jiným.

Palpatine

A bylo v pořádku, když sem sověti v roce 1968 přišli a okupovali to tady?

ivzez

Jak rok 1968 souvisí s otázkou?
(Rusové Venezuelu neokupují.)

Palpatine

Ale autacek jasně řekl. „To je neuvěřitelné, kolik lidí je schopno obhajovat tento bezprecedentní zásah do svébytnosti a svrchovanosti státu.“

Mě zas překvapuje kolik dementní rusofilů tady je.