zzzzz

Chápu význam slova ombudsman dobře?

Já to chápu tak, že se jedná o osobu, která je nezávislá na účastnících sporu.
ČEZ si zřídil ombudsmana, který řeší jejich spory se zákazníky. Jak je ale tento „ombudsman“ nezávislý, když ho ČEZ platí???

http://www.cez­.cz/cs/odpoved­na-firma/ombudsman­.html

Nezačíná u nás být těch ombudsmanů nějak moc???

Nejlepší odpověď
Hamon

Obvykle jde o snahu zabránit oprávněným a jednoznačným žalobám, které by firma s největší pravděpodobností prohrála. V takovém případě firma:

  1. není propírána v médiích
  2. neplatí kompenzace klientovi
  3. má reklamu od „spokojeného“ klienta, který ji po takové zkušenosti pokládá za seriózní a vstřícnou.

Další odpovědi
petra15

Zase dalsi dobry Job …proc ne ?
Doplňuji:
–vidite…zase anglicismus, ale s omluvou…

Drap

Je nezavislý do určité míry. ČEZ si nakonec může platit koho chce.

anonym

Ombudsmana má každá ´větší´ firma…
A – koneckonců – i ´státní´ ombudsman je placen institucí státem a řeší rozpory mezi státními úřady (úředníky) a občany.
😉
Prací ombudsmana je prověřit, zda obě strany sporu postupovaly podle platných zákonů a předpisů a zda, případně, existují i další možná řešení (vedoucí k uzavření dohody) – v podstatě jde o předcházení soudním sporům.

zjentek

drape, je třeba zakroutit krk každýmu, kdo je zadobře úplně se všema ..takoví všestranní zmr…i jsou přítěží poctivé společnosti :o

SteimlX

petra15:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Om­budsman
není to anglicismus

zzzzz

Hamone taky máš už palce vyčerpané, tak si je dejte kluci navzájem 🙂 Jinak myslím, že si to vystihl.

Hamon

Kdepak, děkuju, mám všechny čtyři potřebné, víc zatím nepotřebuju. Snad až o některý přijdu, tak se připomenu, ju?

zzzzz

🙂

zzzzz

🙂

zzzzz

mowla dávám ti palec do diskuze, dnes už si mi je vyčerpal.
Jenže ten státní má mandát a nedostane výpověď pokud nevyhoví tomu, kdo ho platí.

zzzzz

Drape jistě že si může platit koho chce, jen mi to připadá divné pojmenovat svého zaměstnance ombudsman. To si ho za chvíli zřídí i Tesco a Kaufland atd. A funkce opravdového ombudsmana je tímto snižovaná.

Hamon

Státní ombudsman je jen figurka, kterou nikdo ze státních orgánů nebere vážně.

Hamon

A omlouvám se za svůj skepticismus, měl jsem kdysi co do činění s Motejlem (jako „ouřada“ jsem se na chvilku dostal k jednomu jednání) a od té doby tento názor zastávám. Možná se s nástupci něco změnilo.

zzzzz

V demokratických zemích, ČR nepovažuji za demokratickou zemi, je upozornění ombudsmana prvotním posunem ke změně. Doufám, že i my se jednou té demokracie dočkáme 🙂