Oprah

Chapu to spravne?

Kdyz nekdo vynalezl napr. podprsenku,nechal si ji zapatentovat.
Kdyz prijde nekdo dalsi a vymysli nejaky novy strih,da se to zapatentovat jako uzitny vzor?To je jen priklad.
Kdyz uz neco existuje v papirove forme,muzu ja zacit vyrabet to same v latkove forme,a muzu si to take nechat zaregistrovat jako uzitny vzor?Poradte.

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Jsem z vaší otázky jelen,udělal jste ze mě jelena,jste první nechte si to patentovat.

Já osobně bych se obrátil na nějakou firmu,která se patentováním zabývá,tady třeba jedna…http://ww­w.firmy.cz/de­tail/1968005-ing-milan-skoda-nove-mesto-nad-metuji-krcin.html
Tam by Vám měli poradit,co a jak a pomoci Vám to dotáhnout do konce.

Další odpovědi
RAB

A co chcete patentovat?

ReHu

Záleží na tom, v jaké formě je patent zaregistrovaný.
Někdy to je bráno jako celek, někdy jen část nebo materál apod.
Je to patent od patentu různé.
Jednou mi chtěli němčouři zakázat výrobu, že mají výrobek patentovaný, tak jsem to byla v Pze na patentovém ůřadě zjišťovat.