LosDementos

Chápu to dobře že když se počítá impedance u reproduktorů tak se to počítá takhle : 8 a 8=4 nebo třeba 8a8a8a8 = 2 ?

Pro rejpaly : jsem začátečník a v aparatuře se moc nevyznam tak se radši zeptam než abych si odk*rvil zesilovač

Odpovědi
Hlada

Zopakuj si paralelní a sériové řazení odporů.

Zdroj: https://cs.pun­tomarinero.com/pa­rallel-connection-of-resistors-calculations/

Arne1

Základní poučky z Fyziky – elektro, předpokládám, že se na ZŠ stále učí základy Fyziky. Záleží na tom zda ty reproduktory (tj. odpory) jsou za sebou, nebo vedle sebe. Pokud za sebou, tak 8Ω+8Ω=16Ω (je to tedy prostý součet). Pokud vedle sebe, tak 8Ω a 8Ω je 4Ω (ve skutečnosti součet převrácených hodnot).

Zdroj: https://kle.cz/vy­pocty/rezisto­ry_sp.html

Emefej

A zapojení?

Jiří Bohumil

Pokud je zapojuješ za sebou (do serie) tak se sčítají jejich impedance (odpory). Pokud je zapojuješ vedel sebe (paralelně), pak se sčítá jejich obrácená hodnota (čitatel 2 × 1 a společný jmenovatel je 8). Tedy do serie 8 + 8 = 16 a paralelně 1/8 +1/8= 2/8= 4. Tedy pokud máš výstup zesilovače 4 ohmy, tak můžeš dát dva 8-mi ohmové paraleně. Ne dva 4 ohmové. A pokud zapojíš reproduktory do serie a impedance je vyšší než je impedance výstupu zesilovače, tak se nic neděje, pouze „zvukový“ výkon je nižší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.