DaniSimk

Chápu to dobře??

Chápu dobře že „A“ na dresu hráčů (např. hokeje) znamená post kapitána???

Nejlepší odpověď
marci1

V ledním hokeji je jako kapitán družstva před zápasem určen jeden z hráčů, který je po celou dobu zápasu označen na dresu velkým písmenem C. Dále pak mohou být nejvýše dva hráči určeni jako náhradní kapitáni a označeni na dresu písmenem A (asistent kapitána). Kapitán (nebo některý z náhradních kapitánů, pokud kapitán není v danou chvíli na ledě) zastupuje družstvo při komunikaci s rozhodčími, je jediným hráčem oprávněným na ledě diskutovat s rozhodčím o výkladu pravidel.
Zdroj : wiki