agentpv

Chápu správně tyto anglické časové předložky (příklady v popisu a thank you)?

My presentation is in two hours. = Moje prez. je za dvě hodiny.
My presentation is at two p.m.. = Moje prez. je ve dvě hodiny.
My presentation is for two hours. = Moje prez. je na dvě hodiny.

Odpovědi
quentos

V zásadě ano, ale jsou přípustné jen v hovorové řeči. Knižně bychom řekli (v daném pořadí) „My presentation will start (is starting) in two hours / at two p.m.“ a „My presentation will last two hours.“