uncle Sam

Chápu správně šedesátá léta?

Chápu správně, že v šedesátých letech se objevila generace mladých, kteří poslouchali rockenroll, brali drogy, chlastali, spali s kýmkoli, rebelovali a především se jim nechtělo pracovat? Mám pravdu, když napíšu, že se jim vůbec, ale vůbec nechtělo pracovat a studovat, že se chtěli jen flákat, užívat,hulit, chlastat, brát drogy a na všechno kašlat. Je to tak?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ještě je třeba dodat, že hnutí hippies vzniklo hlavně Emerice. V Evropě takových rozměrů toto hnutí nezaznamenalo, ve východní Evropě zcela minimálně. Nakonec si stejně myslím, že jsem o nic nepřišel.

http://www.re­flex.cz/clanek/fo­to/61672/30-originalnich-fotografii-americkych-hippies-ze-70-let.html

Další odpovědi
anonym

Určitě to tak úplně nění,ale ty drogy tam byly i ganja.Chtěli svobodu,mír,vol­nost.
Tady si pusť kousek klipu.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=k2HkMhns­lmk
Byli proti válce e Vietnamu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hippies
V Československu se začali sympatizanti hnutí hippies (oficiálním tiskem označovaní jako „máničky“, „chuligáni“) objevovat v polovině 60. letech a byli režimem pronásledováni, hlavně za protisocialistickou činnost a vyhýbání se vojenské povinnosti. Významným místem projevů proti tehdejšímu režimu se stala tzv. Lennonova zeď v Praze na Kampě.
Jsem sice taky mánička celej život,antikomunista ,ale jsem proti drogám.

marci1

„Podle sociologické studie Lewise Yablonského z roku 1968 žilo v USA asi dvě stě tisíc opravdových hippies. Další stovky tisíc lidí jejich životní styl také částečně sdíleli, ale nebyli pravými hippies, jelikož pracovali či studovali.94 Vět­šina hippies původně pochází z bohatých amerických rodin. Až 80% z nich mělo dokončeno středoškolské vzdělání a 50% dokonce vysokoškolské.95
Filozofie hnutí hippies vychází z mnoha zdrojů. Hippies se nechali inspirovat světovými náboženstvími a z každého přejali pouze určité myšlenky, které směřovaly k osobní svobodě a nalezení sebe sama. Filozofie hippies se tak stala směsicí učení Ježíše Krista, Buddhy, Krišny, Gándhího a dalších. Hippies se částečně řadili k pohanům, kteří věřili, že příroda má odpovědi na všechny životní otázky a proto je nutno ji respektovat a chránit. Ještě dále zachází Gaianská filosofie. Ta považuje Zemi za živý, vyvíjející se organismus, který stále hledá rovnováhu. Někteří hippies věřili, že pokud lidstvo nezmění své chování k planetě, bude v rámci udržení rovnováhy vyhubeno. Členové hnutí nechtěli být pro Matku Zemi přítěží, ale chtěli s ní žít v souladu. Hledali svobodu ve smyslu eliminování falešných potřeb, které v lidech vyvolává konzumní společnost. Pomocí meditace a drog chtěli dosáhnout osvícení, protože věděli, že nejdříve musí nalézt mír uvnitř sebe a teprve potom ho mohou šířit a změnit svět. Hippies měli krásnou iluzi o dokonalém světě, kde budou lidé žít v míru, v souladu s přírodou a svými bližními.“ 🙂
https://theses­.cz/id/58hnav/Vliv_hnu­ti_hippies_BP_Koz­dalova.txt
Bakalářská práce : Autor: Bronislava Kožďálová

da ny

Trochu „zjednodušeně“ tu „iluzi“ Hippies chápeš správně ;)
V Československu platila do r.1989 povinnost pracovat pro všechny, tedy
„máničky i chuligány“ (jinak kriminál za příživnictví).
Platilo zde právo a zárověň povinnost pracovat.
Ta muzika však byla moc prima. V 60. i 70. letech (vzniklo snad to nejlepší) :D
U nás na „západě“ to bylo běžně dostupné z rádií i v TV (NSR), nahrávalo se na kotoučáky a kazeťáky o 106 ;)
(já asi od r. 1973, dostala jsem k narozeninám Teslu A3, na školandácha školních akcích/besídkách jsme pak „trsali“ při diskotékách).
V noci jsme poslouchali v češtině Radio Luxemburg, doma i na " intru".

lexx

extrémní, okrajové případy 5–10% populace max., ostatní makali až se z nich kouřilo, nevěř pohádkám

anonym

Hesla hnutí hippies:
Milujte se, neválčete! (Make love, not war)
Osvoboď svou mysl! (Let your minds be free)
Síla květin (Flower power)
Dej míru šanci! (Give peace a chance)
Mír a lásku! (Peace & Love)
Mír prosím! (Peace please)
Nevěřte nikomu, komu je přes třicet (Don't Trust Anyone Over Thirty)
Vše, co potřebujete, je láska! (All you need is love)
Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého (My freedom ends where the freedom of another begins)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

…punk je vzpoura a industrial vztek.