Muffz

Chápou kočky, že jsou březí?

U lidí je proces těhotenství a porodu znám z předem dodaných informací, obecně se ví, co to těhotenství je a co následuje. Kočky (a jiné zvířata) ale předem nemůžou vědět, co se stane, když si užijí s kocourem, proč se jim zvětšuje břicho a co bude následovat. Nikde nevidí dokumenty, neučí je to ve škole. Mají nějaké mateřské pudy, ale do jaké míry tyto pudy fungují? Chápou, že mají uvnitř sebe malé potomky nebo prostě neví, proč tloustnou a proč se jim tam časem něco začne hýbat?

*Opraveno „v březí“ → „březí“ :)

Odpovědi
Drap

Ano chápou, že když si zalezou mezi porost bříz, tak že jsou v březí. Pokud myslíš jestli kočka chápe když je sama březí , tak i když se to neučí, řídí se svými vrozenými instinkty a to ji úplně stačí. Nemusí o tom přemýšlet.

zjentek

Těžko. Tohle nechápe nikdo, natož tupé zvíře.

TessieClydes

Kočka jedná instiktivně a pudově. Nepřemýšlí nad tím – tudíž nechápe. Nemá potřebu stát se matkou a netouží po koťatech. Díky hormonálním změnám jedná ve vyšším stádiu březosti jinak, ale stále se jedná o instinktivní chování. Nevidí, že je tlustá, nepřijde jí to divné, nedokáže v tomhle myslet jako člověk.