štamgast

Chápete to video?

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/324654-kulovy-blesk-prisel-o-velkou-cast-sveho-tajemstvi.html
Prý má ukazovat kulový blesk ale já tam vidím nějaký světlo a vedle něho tříbarevný proužek.
Doplňuji:
Vždyť to vlevo vypadá jako kdyby to měli nasvícené takovou tou lampou jako u fotografa.

Odpovědi
mosoj

Co je tam napsané to je tam vidět.
Vlevo zrod kulového blesku ( i když prý kvůli velké rychlosti vzniku) není úplný, ale je vidět a napravo spektrální rozklad světla. Spektrální rozklad je tam dvakrát, proto usuzují že v blesku jsou dva zdroje světla.