VaclavZeman

Chápete dnešní moderní hudbu?

Nějaké rapy a K-popy. Tomu já vůbec nerozumím. A hlavně se mi to ani nelíbí. Já jsem na funky, house, klubovou muziku. Ale tohle moderní, to fakt ne.

Co vy? Děkuju.

Nejlepší odpověď
orwell

Nevím, jestli se dá hudba chápat, resp. co je na ní k chápání. Mně se buď líbí, nebo nelíbí. Každá generace má nějaký svůj oblíbený druh hudby a ta současná muzika mě, až na výjimky, moc neoslovuje, takže ji neposlouchám. A mladí zase, až na výjimky, neposlouchají tu naší oblíbenou. Myslím si, že je to tak v pořádku. Stále je z čeho si vybírat.

Další odpovědi
elkon

Nesouhlasím úplně s orwellem, Není to otázka generací, ale vkusu. Já např. nemám rád dechovku a neměl jsem ji rád ani v mladém věku. Stejně tak to mám i s Jazzem. Za to mám rád kromě jiného vokální muziku a mám ji rád od mlada stále. Takže třeba kapely Tremeloes, Bee Gees, u nás pak třeba Markýz John (původní sestava a repertoár), Beatings (později pod jménem Fontána, nebo Renesance). Nebo také některé rockové kapely, jako třeba CCR, naše Turbo (v původní sestavě s R. Kybicem) a jiné. Nebo některé instrumentálky. Je toho ale více i některé country. To vše bez ohledu na můj věk, od mládí do teď.