Cetla jsem , ze se prodavaji pozemky na mesici. Kdo je ale prodava ? Kdo je " majitel " mesice. ? 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Podle mě je to právně sporný.

Když tam poletí nějaká expedice, to nejdříve bude muset NASA zjistit, kdo pozemek vlastní a požádat jej o souhlas ?

Táta si tuším za litr koupil kus měsíce a má to vystavěno ve vytríně

Zdroj: http://www.lu­narniambasada­.cz/

Další odpovědi
tom004

Četl jsem,že existuje nějaká apolečnost,která něco takového nabízí.Podle mne je to stejná blbost,myslím tím nákup zmíněných pozemků,jako si chtít koupit si ostrov v mezinárodních vodách.Ale kdo ví,možná za pár desítek let,tam bude možné „koupené“ pozemky zhodnotit,a žít tam. :)

fcoop

Je škoda,že tenhle „byznys“ nemohl realizovat ve své době Josef Jelínek – alias „Harry“.
Ten člověk musel mít představivost,od­vahu – vše,co k tomu patří.Vždyť dokázal,kromě jiného, prodat Karlštejn.
Tomu říkám „umění“.Prodávat pozemky na Měsíci sice taky není špatné,ale jistý rozdíl v tom je.

Drap

Nějaká americká investiční společnost, udájně snad uzavřela nějakou dohodu s NASA o předkupním právu na měsíční pozemky. Ale už z celé akce je téměř jasné, že se jedná o nějaký podvod. Pozemek si předplatím, ale nikdo netuší za jak dlouho bude možno reálnšě na měsíc cestovat.

baghira

Je to jen dobrý vtip a recese.