Cetla jsem , ze se narodila dvojcatka a maji 2 ruzne taty. Kolik takovych pripadu na svete asi je ?

A jak je to mozne. ? Tedy – zhruba si to dovedu predstavit ( dopodrobna to psat nemusite ) , ale i tak … 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Chyba nebo hyperovulace
Za vše je zodpovědná tzv. hyperovulace (ovulace – uvolnění zralého vajíčka z vaječníků). Při hyperovulaci dozrává ve vaječnících více vajíček, které se uvolní a putují do dělohy. Při pohlavním styku s více než jedním partnerem pak může být každé vajíčko oplozeno spermií pocházející od jiného muže. Děti si pak vůbec nemusí být podobné. Pravdu však odhalí až test otcovství, stejně jako u případu v Dallasu. Stejná situace však může nastat díky omylu při metodách umělého oplodnění. Například v Dánsku se narodila dvojčata s odlišnými otci kvůli laboratorní chybě, při které došlo ke smíchání spermií dvou různých mužů.

Superfetace a superfekundace – v tom je rozdíl
Další zajímavý přírodní úkaz je jev zvaný superfetace. K superfetaci neboli přeoplodnění dochází ve chvíli, kdy žena už těhotná je. Z nějakého důvodu u ní však nedošlo k zastavení menstruačního cyklu a při ovulaci dojde k uvolnění dalšího vajíčka, které je mužskou spermií také oplodněno. V děloze pak spolu pobývají dvojčata, každé je ale jinak staré.

http://www.fif­tyfifty.cz/Kdyz-maji-dvojcata-jineho-otce-5807160.php

Další odpovědi
Toruk

Nejsem gynekolog, ale zdá se mi to jako nesmysl. Pokud je to info z Blesku, nebo podobného odpadu, nemá význam se tím zabývat.

baghira

Musela by to být dvouvaječná dvojčata (pravděpodobnost 0.8%), a každé vejce by musela trefit jiná spermie – to předpokládá sex se dvěma (nebo více) muži zároveň + obrovskou dávku náhody…

žolik

To není ojediněli případ,takových je hodně.

Zdroj: žolík