Likafina

Četl jste někdo článek od Matthias Härtel: Tajomstvo nášho studeného Slnka?

Jaký máte názor? http://www.au­ria.sk/blog/ta­jomstvo-nasho-studeneho-slnka

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

<>ovina.

Poznatky o fungovani vesmiru jsou podlozeny dlouhou radou pozorovani a vedeckych pokusu, ktere lidstvo uz sbira nekolik tisicu let. Pochopitelne extuje moznost, ze je vsechno spatne, nicmene ta pravdepodobnost je naprosto miziva.

K clanku se vyjadrim jen asi v tom smyslu, ze je to klasicka konspiracni teorie a v tomto pripade jeste naprosto bez jakychkoliv dukazu. I ty slabsi konspiracni teorie maji alespon neco, co se tvari jako dukaz. Tady jsou jenom tvrzeni, ktere zaujmou tak maximalne nekoho kdo se o vesmir nikdy nezajimal a nema ani tucha jak funguje.

Další odpovědi
anonym

Proboha – to jsou bláboly…
:-O

led

Nikdy nehovor nikdy, tým skôr pri prírodných javoch.
Naše Slnko patrí k tým menším stredne veľkým hviezdam hviezdam, z toho vychádza aj jeho „studená“ teplota.
Samotné hviezdy sú od seba vzdialené, takže ich „telesná“ teplota sa navzájom ani neovplyvňuje. Autor článku zabúda, že aj vyžarovanie tepla má vplyv na ubúdanie hmotnosti. Vyžarovaná energia – svetlo hviezd závisí aj na ich teplote, množstve a rýchlosti vyžarovania tejto energie. Tak ako intenzita svetla klesá so štvorcom vzdialenosti od zdroja, klesá i jeho teplota.
„Život môže vzniknúť všade vo vesmíre, ak planéty v príslušnej slnečnej sústave majú obal so vzdušným kyslíkom a vodu! Vzdialenosť týchto planét od svojho slnka pritom nehrá žiadnu úlohu!“ zopár chýb v jeho populistickom tvrdení. Pre život sú potrebné určité prvky, bez ktorých sa nezaobíde. Medzi nimi je aj určité množstvo tepla, potrebné pre vznik a tvorbu molekúl, teda aj vzdialenosť od zdroja tepla – hviezdy, je dôležitá.

Doplňuji:
Podobných „vedeckých dôkazov“, ako je spomínaný článok nájdeme v histórii pozorovania hviezd od praveku až dodnes, je nespočítene veľa. Niektoré dokonca príjali aj oficiálne inštitúcie za svoje. – viď lampáše na oblohe, Zem je plochá, Austrálčania chodia dole hlavou,…