Já...

Cestuje váš pes autem RÁD?

Máme dočasně na starosti pejska (4,5 roku, střední velikosti) naší mámy a když s ním jedeme autem, tak se trochu klepe a dejchá (s jazykem „na vestě“) jakoby měl právě za sebou Velkou pardubickou… Přitom dění za oknemm sleduje s nadšením… Máte s tím nějaké zkušenosti?
Doplňuji:
Děkuji za všechny odpovědi-jsem rád, že je to víceméně normální. Když jsem já koukal na auta se psy, chovali se obvykle úplně stejně, tzn. vyplazený jazyk, „udejchaný“ a neklidný výraz, ale přitom optimistický výraz – žádný utrápený. Když vyskočí ven, chová se pak také úplně normálně. Do auta se mu sice moc nechce-ale nakonec naskočí…
Šlo o to, zjistit, zda se pes při jízdě v autě vysloveně trápí nebo jestli je jen nejistý, neklidný…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Když jsme měli vlčáka tak rád jezdi autem a dělal to samý,taky se třepal a s vyplazeným jazykem a dýchal jako kdyby mu bylo horko.A když vylezl z auta tak se choval normálně.Jezdil semnou do služby.

Další odpovědi
chudst

Do auta nas pes vzdycky vbehne s nadsenim, takze predpokladam, ze se neboji a jezdi rad, nebo to ma mozna spojeno s tim, ze pak bude „nekde na novem miste“ :) Ale ano, v aute se klepe a taky hrozne dycha – nebojte se, s vasim pejskem neni nic nenormalniho. Nekdo tu radil misku s vodou – pokud je to snesitelne dlouha cesta, nedavejte mu ji, budete mit od vody a slin cele auto, nebo ji dokonce prevrhne. Dejte mu ji az venku a projdete se s nim na chvilku, at si taky z toho auta protahne nohy :)

Fidel

Ta naše svině auto vyloženě nesnáší, přestože jsem ho učil jezdit na sedačce od mala. Na to klepání a vyplázlej jazyk je dobrá miska s vodou (nebo kbelík; nedělám si legraci)…

Piitrs

Náš „kříženec“ cestování v autě nesnáší, tak s ním nikam nejezdíme 🙂

anonym

Pro Fidela : Ja – myslel , kdyz to auto jede , ne kdyz stoji. 🙂 ( to kvuli tomu kyblu s vodou ) . -iv-

AnnaH

Fideli…to nebude autem a psem…to bude vaším chováním…pes nikdy není svině…pouze majitel jí může být…