annas

Cestuje se dějinami, letem světem, za hranice všedních dnů či za hranice snů. Proč ne však za hranice svátečních dnů?

  1. Jsou mezi těmito cestami nějaké rozdíly?
  2. Kterou byste si vybrali?

Pro zajímavost.

Četla jsem v dnešní příloze MFDnes článek Krásné české pasy od Filipa Saivera.
Podle něho máme silný pas, samozřejmě cestovní doklad. Můžeme jet do 152 členských zemí OSN. Máme tedy osmý nejsilnější pas na světě.Na prvním místě jsou Němci, kteří mou jet do 159 zemí. Organizace OSN registruje 193 zemí. Jsme první z bývalých zemí východního bloku.

I dlouhá cesta začíná prvním krokem, zpravidla vede tam i zpátky …

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bych si mohl vybrat, tak cestuji za hranice svých snů. Nemůže být nic lepšího, než vidět více co se zrodilo v našich snech a v naší fantazii. Pokud by ta možnost byla tak snad ještě cesta dějinami, těmi dávnými. Doposud totiž nevíme, jak to kdysi vše fungovalo či nefungovalo.
A proč se necestuje za hranici svátečních dnů? Vysvětlení je zcela prosté. Sváteční den, by měl být vždy to nejlepší v daném okamžiku. Pokud bychom překročili tuto hranici, nemohlo by nás potkat nic lepšího ale pouze horší stav. Nikdo nechce vracet se do všedního, nebo horšího. Všichni raději volíme to lepší.

Další odpovědi
Kepler

Protože za hranicemi svátečních dnů jsou zase jen dny všední.

ivzez

Co by asi mohlo být za hranicí snů?
A za hranicí svátečních dnů?

Nevím.
A možná je to i dobře → myslím,
že určitý nádech tajemna má „něco do sebe“,
že není nutné poznat všechno.

Další možný pohled:
Za svátečními dny mohou být už zase jen ty všední.
A sny žádné hranice nemají…

gecco

Nerad lítám, takže primárně cestuju po Evropě a autem…
A jo – je to paráda, oproti minulému režimu*) – u cesty vidím ceduli Vítá vás …, případně Loučí se … .
Jen tak, jednoduše, žádné formality, žádný celník ani pohraničník…
😉
Někam si zajet může být otázkou okamžitého rozmaru, nemusím dlouhodobě plánovat, organizovat, žebrat na úřadech…
😉
___
*) pamatuju doby, kdy i cesta do zahraničí zahrnovala nejméně celní a devizové prohlášení (o devizovém příslibu ani nehovoře)…

hapiky

Pozorovat, jak se vyvíjí slunce, země a vůbec vesmír by bylo to nej.nej.nejlepší cestování jaké si můžu představit. Ale i výlet do lesů k čistému pramenu vody je nevšední zážitek.

Lamalam

Za hranice svátečních dnů nemůžu cestovat – pro mě je každý den svátkem.

Mc Merkurion

… na to, abych zjistil, že mám silný pas, nepotřebuju OSN, stačí mi metr — osobně cestuju za poznáním a odpočinkem ve světě bez hranic, ale těchto dnů je pomálu, proto jsou pro mne sváteční …

annas

Ad Mc Merkurion,

metrem silný pas opravdu nezměříte. Na sílu pasu, tedy jeho účinnost ve významu platnos, je nutné se opravdu řídit statistikou OSN.

Mc Merkurion

… je vidět, že k pochopení mé odpovědi abych dodával manuál, až to bude v kategorii cestování, můžeme se bavit o dovolených … jinak oznámení o síle pasu není novinka, hejbalo to zprávama někdy v březnu a mimochodem, byly jsme již na sedmem a na osmem taky, je to neustále aktualizováno, zde přesnější informace bez keců novinářů: https://www.pas­sportindex.or­g/byRank.php

annas

Otázka se netýkala pasu, ale něčeho jiného.
Kategorie zábava – jde o nadsázku.

Mc Merkurion

… já mám pas, v kartách jsem pas, toto vyskočí při zadání PAS do ggogla: https://www.go­ogle.cz/search?q=pas&new­window=1&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjlrPj0hf_TAh­VLXBQKHeHwAqUQ_A­UICigB&biw=1396&b­ih=676 a pak mi řekneš, že jsem nepochopil otázku, a ještě mi připomeneš, že šlo o nadsázku, nemám slov … v těchto mapách jsme také na různých pozicích a statistikách i třeba v obezitě …

Mc Merkurion

… někam se mi ztratil odkaz, doplňuju: http://www.bo­redpanda.com/fun-maps-they-didnt-teach-you-in-school/