Nenaplněný

Cestovní příkaz.

Jak správně spočítat cestovní příkaz? Co všechno do něj započítat? Prý je pro každý rok určen jakýsi koeficient, podle kterého se výpočet odvíjí.

Odpovědi
beliner

Zdravím, vzhledem k tomu, že nevím čím pojedete, napíši zde vše, dále předpokládám, že budete cestovat pouze na území ČR+stravovat se zde tzv. tuzemské stravné.
Stravné § 2
Za každý kalendářní den pracovní cesty poskytne zaměstnavatel zaměstnanci stravné podle § 163 odst. 1
zákoníku práce nejméně ve výši

  1. 63 Kč, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin,
  2. 95 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin,
  3. 149 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin.

§ 4 Průměrná cena pohonných hmot
Výše průměrné ceny za 1 litr pohonné hmoty podle § 158 odst. 3 věty třetí zákoníku práce činí

  1. 31,40 Kč u benzinu automobilového 91 oktanů,
  2. 31,60 Kč u benzinu automobilového 95 oktanů,
  3. 33,40 Kč u benzinu automobilového 98 oktanů,
  4. 30,80 Kč u motorové nafty

podle §109 odst. 3 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, platí jen spodní hranice stravného pro jednotlivé časové úseky, horní hranice stravného není omezena.

S pozdravem
Lukáš Vojtek

kdyby jste měl jakékoliv nejasnosti: beliner@seznam.cz