Cestovní kanceláře, jaký doporučujete?

Chtěl jsem se zeptat, jaký cestovní kanceláře jsou asi tak nejlepší?

Nejlepší odpověď
marci1

Ty renomované a větší, např. Čedok aj.

Další odpovědi
Hamon

Já bych se spíš zeptal: jsou cestovní kanceláře v době Internetu, mailu, Google StreetView… nutné? Na netu si vyberu hotel, který se mi podle fotek líbí, přečtu si recenze, zkušenosti ostatních, pošlu do něj mail, objednám si letenku/jízdenku…

suaeda

Mimo menších CK, které jsou přímo v místě bydliště a kde znám přímo i majitele jsem využil tyto velké cestovky (zařadil jsem je dle četnosti kolikrát jsem je využil já, nebo někdo z příbuzenstva):
Slantour, Exim tours, Avetour, Čedok, Mayer & Crocus, Eso Travel, Geops, ad. Je zde zastoupeno hodně cestovek, které jsou zaměřeny hlavně na poznávací zájezdy, na pobytové moc nejezdím.
Na internetu se najdou také hodnocení cestovek od klientů:
http://katalog­.orbion.cz/

Kelt

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každá cestovka se zaměřuje na jiné zěmě, typy cestování a program. Existuje možnost výběru. Mohu tedy zajít na pobočku, vypsat papír, zaplatit a pak se dostavit na termín odjezdu a celou tuto dobu se o mne budou starat jako o nemluvně – obrazně. Opačný případ, že si vyhledám danou zemi, hotel, zajistím si ubytování, stravu, také si to zaplatím, pojedu tam na vlastní náklady a udělám si program podle sebe a pokud se bude jednat o stejné místo i stejnou dobu, měl bych na tom něco ušetřit. Otázkou zůstává, co je pro mne výhodnější.

ivzez

Žádná cestovka nedokáže zorganizovat kvalitní zájezd/pobyt.
Průvodci/delegáti neumějí dobře jazyky, nejsou schopni cokoliv s vedením hotelu dohodnout (spíše ochotni – radši se dohodnou s vedením hotelu než s účastníky zájezdu), zanolosti o zemi (lidech, kultuře) minimální, …

Je lepší do přípravy investovat trochu času a zorganozovat si vše sám.