Ivanacova

Cestování z Bratislavy do Budapeště a Vídně lze jen na občanku, ale je potřeba mít ještě nějaký doklad?

obavy mám jen z nějakých kontrol na státní hranici kvůli migrantům

Odpovědi
Edison

Můžu vědět, kolik Ti je? Není chyba v tom, že Ti chyběj základy znalostí občanství? Jaké dohody jsou uzavřeny aspoň s našimi sousedy?

Kepler

Žádný další doklad není třeba, na OP jsem tento měsíc cestoval i do Německa. Kartička domácí pojišťovny nikoho nezajímá, cestovní pojištění je vhodné a stačí mít jen kartičku od oné pojišťovny, kde jsou uvedeny i kontaktní údaje pro případ pojistné události.

Arne1

Pokud budeš řídit auto, tak řidičský průkaz.
Kartičku zdravotní pojišťovny.
Nepovinné – ale velmi doporučené – kartičku o cestovním pojištění.
Jsi-li student, tak studentský průkaz (ISTC).

Edison

Keplere… cestuji hodně a všelijak, včetně letadla. A po EU a dalších státech, jako je třeba Švýcarsko, opravdu jiné doklady potřeba nejsou – viz onu Dohodu o uznávání osobních identifikačních dokladů.

Edison

Je vidět, že někteří by měli mít pas, vízum, výjezdní doložku, devizový příslib a povolení od domovního důvěrníka i na vycestování z vlastního města. Něco jako Evropská unie, Dohoda o volném pohybu osob, Dohoda o volném pohybu zboží, Dohoda o volném pohybu pracovních sil, Dohoda o uznávání osobních identifikačních dokladů… nic neříká… Aspoň základní věci by měl občan státu přeci znát!!! Je vidět, že občanská nauka ve školách opravdu extrémě chybí a rodiče udělali někde chybu.

Jinak tyhle věci jsou dokonale shrnuty na stránkách MZV. Takže UTFG!!!