charice

Cestování vlakem se psem

Mám dvouměsíční štěně jorkšíra a chystáme se na výlet do Zoo. Jsou nějaká „pravidla“ pro to abych s psíkem do vlaku mohla? A jaká je cena za psa? 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

„Ze živých zvířat můžete vzít s sebou do vlaku kromě psa i drobná domácí a jiná malá zvířata, pokud jsou zcela uzavřena ve snadno přenosných klecích, koších nebo jiných schránkách s nepropustným dnem umístěných na klíně nebo pod sedadlem. Takto přepravovaná malá zvířata jedou zdarma jako ruční zavazadlo. Pokud schrána překročí rozměry pro ruční zavazadla (90 × 60 × 40 cm) nebo je pro ni vyžadováno zvláštní místo ve vlaku, je třeba zaplatit jako za přepravu spoluzavazadla.
(…)
Se psem na vodítku lze cestovat pouze ve 2. třídě, s malým psem v uzavřené schráně je možné cestovat i v 1. třídě. Přeprava malého psa v uzavřené schráně je zdarma (stejně jako přeprava ručních zavazadel), tato schrána však nesmí zabírat místo k sezení. Za přepravu psa, kterého přepravujete beze schrány přímo ve vlaku, zaplatíte přepravné ve výši 15 Kč za jeden vlak nebo 30 Kč za jeden den (při použití více než jednoho vlaku). Místenka za psa v povinně místenkových vlacích se neplatí, ve všech vlacích je cena stejná. Pes musí mít nasazen bezpečný náhubek a být držen na vodítku nakrátko. Nesmí být přepravován na sedadle.“

Dále viz zdroj

Zdroj: http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/zavazadla-a-zvirata/preprava-zivych-zvirat/-3676/

Další odpovědi
anonym

Jednotlivé dopravní společnosti mají rozdílné podmínky pro cestování se zvířaty (psy), jsou rozdílné ceny za jízdné atd. ale v jednom se shodují: pes musí být vždy opatřen buďto náhubkem nebo tzv. schránou. Někteří dopravci nepožadují žádné jízdné, někteří ano, nejvýše poloviční obyč.jízdné.
U malého štěněte nikdo nebude očekávat a vyžadovat aby mělo náhubek, stačí nějaká pevná taška pro splnění „formy“ , ale nikdo nikdy po mně nevyžadoval abych měla malého psa (natož štěně) po celou dobu přepravy v tomto předpisovém zavazadle.
U mnoha ZOO není problém (dnes už u většiny) vstup se psem, ale někde vyžadují očkovací průkaz jako kdybyste vstupovali např. na výstavu psů. V očkovacím průkaze musíte mít platnou povinnou vakcinaci (nejméně měsíc starou) proti vzteklině, psince, psincovému kašli a hepatitidě. Navíc i v ZOO, kam je přístup psům povolen zpravidla nesmíte se psem do pavilonů, takže pes musí zůstat venku.
Tuto případnou podmínku očkování vy asi nebudete splňovat, ověřte si podmínky vstupu psa do ZOO u konkrétní zahrady.
Já osobně nechápu, proč takhle malé štěně vystavujete celodennímu utrpení cestování, horka, žádného klidu na odpočinek a spánek, stresující prostředí nehledě na možnost nákazy nebo přenosu parazitů (blechy, roztoči aj.) od cizích zvířat a psů na vaše malé štěně, které ještě není imunní proti infekčím chorobám, má velkou potřebu spánku a klidu a rozhodně pro něj takový výlet nebude žádným přínosem ani poučením nebo zábavou. Většinu času ho budete nosit spící v tašce nebo na rukou.
Kdybyste se rozhodli jet vlakem na výlet a navštívit ZOO se štěnětem ve věku 4 měsíce a výše bylo by to pochopitelné a snad i chválichodné, ale u dvouměsíčního psího mimina (navíc v tropických dnech) to je naprostý nerozum.
Doplňuji:
ad. Quentos: nevím jak je to akruálně dnes, ale já dříve na větší vzdálenosti cestovala vlakem s větším psem naopak nejraději v I.třídě. Já si připlatila za I.třídu a pes cestoval za poloviční tak jako tak bez ohledu na třídu. Bylo v této třídě větší pohodlí, méně cestujících a vždy kupé, což ve II. třídě neplatilo. Pravdou, že některým spolucestujícím to nemuselo být zrovna po chuti, že cestují I.třídou
ve společnosti psa, ale vždy byla možnost aby si našli místo jinde. Zpravidla jsme měli celé kupé pro sebe .Např. V Pendolinu nebo v Eurocity, Student Agency ap.nám okamžitě ještě přinesli stevardi pro psa misku s vodou a malé psí občerstvení.

briketka10

jely jsme až do Blanska z Pardubic
vlakem a platily asi 15,– Kč za
Yorkšírka není tedy problém, ale
vezměte mu vodičku na pití je moc
velké vedro pro každého pejska ten
náš to málem nevydejchal..

terry

Jak budete v ZOO dlouho? Myslím, že pro tak malé štěně to bude velmi náročný výlet.
Pro takové mimino asi bude vhodná taška. Cenu ti řeknou u pokladny, ale nebude vysoká.

iceT

zjentek-do zoo u nás na Kopečku pejsky pouští,samozřejmě musí být na vodítku a s náhubkem,
Doplňuji:
jako fakt nekecám,já psa nemám,tedy tam s ním nechodím,ale hodně lidí si s sebou na Kopeček psa bere,jen je třeba vzít v úvahu,že ZOO Kopeček není standardní ZOO,jako třeba ZOO Lešná.Taky za psa platí vstupné,podle velikosti psa.

zjentek

tak to tě zklamu, ještě tady nepadlo, že do zoo ti psa nepustí a yorka taky ne ,) ..jinak se psem jezdím vlakem i busem a neplatím nic, jen musí být v tom přenosném pelechu a musí být součástí tebe, tzn. na klíně a tak ,)
Doplňuji:
iceT: fakt? Tak to toho ještě hodně nevím. Já chodím sem http://www.zoo-ostrava.cz/ a tam jsem se bavil o těch důvodech, proč je špatné mít v zoo psa no a za všechny uvedu jen bezohlednost vůči ostatním návštěvníkům (štěkot opomíjím), jelikož většina exponátů se stahuje daleko od místa, kde je pes ..to ovšem neplatí u výběhů dravých šelem, tam je to jiné haló, když před mříží je pes ,) ..oni už tady u nás přišli na to, co dokáže napáchat trošku více psychopatický, ale jinak milý yorkšírek ,)

marci1

Vstup do ZOO se psem je jen v některých ZOO. Vstup není povolen třeba v těchto : Zlín, Ostrava, Hodonín, Plzeň, Chleby, Dvorec, Děčín, Jihlava, Liberec, Ohrada. Mohlo se to změnit. Před návštěvou ZOO si to raději ověřte.

Zdroj: http://www.svet­pejsku.cz/pso­viny/53-zoo-pratelske-ke-psum

anonym

Zákaz vstupu psů v ZOO do pavilonů řeší návštěvníci tak, že se rodina střídá a vždycky někdo se psem čeká venku nebo je před pavilonem možnost uvázání psa. To ale u malého štěněte nepřichází v úvahu.
Když už budete trvat na tom nápadu a vyjedete s malinkým štěnětem, vezměte mu alespoň s sebou misku a vodu na pití.

iceT

ale k otázce,štěně yorkšíra můžete mít v cestovní tašce pro psa určené a neměl by nikdo nic namítat,dokonce bys neměla nic platit.

charice

a je nutné, aby měl psík košík na „tlamě“ ? :) Nějak si nedokážu představit, jak bych na takového mrňouse rvala náhubek..:/

iceT

Pokud ho budeš mít v té tašce,tak náhubku netřeba,to je snad logický,když nebude mít pes pohyb,nemůže nikouho kousnout

zjentek

nee ..my jsme kolikrát nechali yorka pobíhat volně po vagoně, aby se seznámil s prostředím, ve kterém je, pak je více suverénní. A nikdo nikdy nic neřekl, včetně průvodčí, je to o lidech ,) ..ale do zoo bych psa s ohledem na druhé vážně netahal ..možná v tom pelechu, když si jej poneseš ..ale i tak, jakmile navětří ty pachy těch šelem, tak bude jak pominutý, zvlášť york a to máš po výletě, na to se připrav, vím, co říkám ,)

iceT

Kamarádka s yorkšírem na Kopeček chodí běžně,a rozhodně se nechová jako pominutá,ta yorkšírka.

zjentek

ještě je tady věta z příspěvku bohemici:
zpravidla nesmíte se psem do pavilonů, takže pes musí zůstat venku.
..volně přeloženo z hovoření do mluvy- pokud navštívíš zoo s pejskem, do pavilonů se krom něj nepodíváš ani ty, budete pořád spolu venku.

kapka

dej ho do tašky a na náhubek prď, vždyť je to malinký štěňátko. 🙂