zdenekps

Můžu normálně jet vlakem EC, IC či EN, na obyčejnou jízdenku, bez rezervace?

Děkuji

Nejlepší odpověď
johana 56

Pokud není celá vlaková souprava označena jako povinně místenková,mů­žete.Při zvýšené migraci cestujících,např. ve volných dnech,o víkendech nebo v období prázdnin a dovolených je lepší si zejména na delší trasu místo rezervovat.

Další odpovědi
cochee

Povinně místenkové vlaky jsou všechny vlaky třídy SuperCity, tedy Pendolino. Ostatní mohou být, ale nemusí, označeny jako povinně místenkové. Je třeba dohledat konkrétní vlak v jídním řádu. Jinak viz zdroj.
Doplňuji:
V povinně místenkovém vlaku nelze cestovat například ve stoje na chodbičce. K jízdence MUSÍ být přikoupena místenka.

Zdroj: http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/rezerva­ce/-3645/

Kiti

Můžeš, ale nesedneš si.